Modern ve Güvenilir Tarım

FADO GÜVENCESİ İLE

Sera Polikarbonu

Sera dış cephe kaplamasında polikarbon uzun yıllar dayanıklılığı sebebiyle çokça tercih edilmektedir. Muadili sera naylonlarına göre daha maliyetli olmasına karşın ekonomik ömrü 10-15-20 seneye kadar varabilmektedir. Sera naylonları ise 3-4 senede bir değişimi olması sebebiyle hem iş hem de maliyet yükü barındırmaktadır. Bunların yanı sıra sera polikarbonlarının sağladığı fiziksel ve mekanik mukavemet çok daha zorlu iklim koşullarında stabil kalabilmektedir.

Topraklı veya topraksız seralarda kullanılabilmekle beraber polikarbon seçimi oldukça önemlidir. İlgili seçim seranın bulunduğu bölgedeki iklim verileri , yetiştirilecek mahsul , ışık geçişi gibi bir çok önemli parametrenin incelenmesini gerekli kılmaktadır.

Çidarlı ve odakcıklı yapısı sayesinde duvarlar arasında ısı iletim katsayısı düşük olan havayı barındırır. Bu sayede ısı kaybının önüne geçilir. Oda ve duvar sayısı artması daha iyi bir izolasyon sağlamaktadır. Lakin ışık geçişinin bitkinin fotosentez yapmasına mani olmayacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

FADO Modern Sistemleri olarak sera polikarbonu tedariği ve montajını gerçekleştirmekteyiz. Çeşidine göre değişmekle beraber güneş deformasyonlarına karşı on yıla kadar garantilidir.

Sera polikarbonları montajı emin ellerde dikkatle gerçekleştirilmektedir. Firma olarak uzun yıllar saha tecrübemizi sizlerle paylaşıyoruz. Sera polikarbonlarının uluslararası üretildiği bazı ölçüleri bulunmaktadır. Ekibimiz tüm bu kesme-işleme süreçlerini proje alanında yerinde gerçekleştirmektedir.

Sera polikarbonları hakkında fiyat ve teklif almak için uzman kadromuzla iletişime geçebilirsiniz.