ÖZBEKİSTAN – FADO SERA RÖPORTAJ

Özbekistan Ahangaran Projemizi bitirmenin gururu ve sevincini yaşıyoruz. Bizleri tercih eden tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Yatırımcının ve üreticinin daima yanında olan FADO Sera Sistemleri olarak kardeş ülke Özbekistan’a olan hizmetlerimiz devam edecektir. Ahangaran projesi Zirai Danışmanı Sayın Şükrü Kerse’den yorumları için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Devam

ÖZBEKİSTAN – AGROWORLD 2020 FUARI

FADO Modern Sera Sistemleri olarak Özbekistan Agroworld 2020 fuarında yerimizi aldık.Bizleri ziyaret ederek destek olan yatırımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.Çalışmalarımız Özbekistan seracılığının daha iyi noktaya gelebilmesi için devam etmektedir.

Devam

Sera Maliyeti

Topraksız tarım sera maliyeti veya sera maliyeti hesabı konusunda oldukça soru gelmektedir. Bu sorulara net karşılık gelen cevabı üretmek için bazı bilgiler almamız gerekmektedir.

Devam

Sera Tipi Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modern sera yatırımlarında sera tipinin belirlenmesi, üretimdeki başarı ve arzulanan kalitenin yakalanması yanında, yatırımın geri dönüşü açısından da belirleyici faktörlerden birisidir. Sera tipini belirlerken göz önünde tutulması gereken pek çok faktör vardır. Örtü tipi, çatı tipi, konstrüksiyon özellikleri, havalandırma ihtiyacı, oluk altı yüksekliği, tünel genişliği, blok genişliği, sera boyu, rüzgar yükü, kar yükü, bitki yükü,…

Devam

Modern Sera Yatırımı

Ülkemizde seracılığın 1950’lerde başladığı bilinmektedir. Çelik direkler yerine tahtalar , etrafını çeviren bir branda ve içeride salma suyuyla gerçekleştiriliyordu. Günümüze gelindiğinde ise çok daha devasa ve komplike yapılar olduğu görülmektedir.

Devam